• Slider 26
  • Slider 32

Wyniki konkursu - jury konkursowe

WYNIKI KONKURSU:

I miejsce nagroda 1000 zł dla Maliny Wojciechowskiej (Łódź) - "BOCIAN"

II miejsce nagroda 700 zł dla Krzysztofa Pierzyńskiego (Szarki, k. Nowego Tomyśla) - "WILK"

III miejsce nagroda 300 zł dla Jakuba Potasińskiego (Warszawa) - "DANIEL"

pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy potwierdzające uczestnictwo w konkursie oraz upominki:

Bogacka-Galon Barbara - "Ślimak"

Dałek Małgorzata - "Pająk"

Jasewicz Izabela - "Kot"

Kindzierska Julia - "Ważka"

Kocur Włodzimierz - "Ryba"

Kozik Rafał - "Jeż"

Małek Karolina - "Ślimak"

Pierzyńska Agnieszka - "Motyl"

Pięta Tadeusz - "Żółw"

Szandała Grzegorz - "Żuraw"

Szandała Magda - "Osiołek"

Zwoliński Krzysztof - "Żółw"

Zarząd Stowarzyszenia Polskich Plecionkarzy serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i pomysłowość.

Jury konkursowe:

Grunert Paweł - artysta plastyk, architekt wnętrz, designer, projektant mebli artystycznych, rzeźbiarz. Studiował na wydziale Architektury Wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1990 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem za pracę zatytułowaną "Moje krzesła", autor "Meblarium"; autor wyjątkowych mebli wykonanych z wikliny.

grunert i jego meblarium | Tarnowski Division Muzeum Okregowe w Bydgoszczy siedziska seats MEBLARIUM PAWEL GRUNERT

prof. UAM dr hab. Stępak Jędrzej - artysta plastyk, artysta przestrzeni, ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu, autor wielu wystaw artystycznych m.in. "Niedościgniony" Leszno 2017; zajmuje się plakatem, tkaniną unikatową, rzeźbą, scenografią, projektuje meble i formy architektury ogrodowej z wikliny; Członek Jury podczas IV Międzynarodowego Konkursu Plecionkarskiego w 2019 w Nowym Tomyślu; Członek Jury podczas I Festiwalu Land Art w 2019 roku w Szreniawie.

Zrobił scenografię do 22. Lednic. Prof. Stępak: Pamiętajcie o ...

mgr Świątkowski Wojciech - mistrz w zawodzie koszykarz-plecionkarz, koszykarz-plecionkarz w firmie "Wiklina Leszno", instruktor praktycznej nauki zawodu koszykarz-plecionkarz w firmie "Polskie Plecionkarstwo", kontynuator tradycji rodzinnych związanych z wikliniarstwem i plecionkarstwem, nauczyciel zawodu koszykarz-plecionkarz w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu, ukończył Uczelnię Łazarskiego w Warszawie, członek Jury podczas IV Międzynarodowego Konkursu Plecionkarskiego w 2019 w Nowym Tomyślu.

Polskie Plecionkarstwo